תסמונת התעלה הקרפלית – תסמינים, אבחון וטיפול

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על אנשים הסובלים מתסמונת התעלה הקרפלית. התסמונת מאופיינת בתחושת כאב ואי נוחות בשורש כף היד, לצד תחושת נימול ועקצוץ. היא נפוצה בעיקר בקרב כל מי שחוזר על אותה הפעולה לאורך זמן, כגון עובדי פס ייצור במפעל, קצבים, מתכנתים, קלדנים ועובדי כפיים. בנוסף, חשוב לציין כי כל מי שמפעיל כלי רטט כגון קונגו ומקדחות, נמצא בקבוצת סיכון ללקות בתסמונת. לכן חשוב לגשת לכירורג שמתמחה בכף היד, על מנת לאבחן את התסמונת ולטפל בה בהקדם האפשרי, במטרה למנוע את החמרת הבעיה.

תסמונת התעלה הקרפלית – אבחון ותסמינים ראשוניים

הסטטיסטיקה מציגה נתונים מטרידים לגבי הסיכוי ללקות בתסמונת התעלה הקרפלית, מאחר ורוב האנשים מסתמכים על כפות הידיים שלהם על מנת להתפרנס. אומנם ישנו הבדל עצום בין העבודה של קצב לבין העבודה של מתכנת, אך בסופו של יום, שניהם נמצאים בקבוצת סיכון ללקות בתסמונת. 5 מתוך כל 100 אנשים יפתחו את תסמונת התעלה הקרפלית במהלך חייהם, כתוצאה מביצוע של תנועות שחוזרות על עצמן. מאחר ומרבית האנשים פונים היום לעולם ההייטק, הגיוני לצפות כי המספרים רק יעלו עם השנים, כתוצאה מהמנח הבעייתי של שורש כף היד והעומס המתמשך המופעל עליו. התסמונת מאופיינת בלחץ שנוצר על העצב המדיאני, הממוקם באמצע התעלה הקרפלית בשורש כף היד. כתוצאה מהלחץ שנוצר על העצב, המטופל חווה תחושת נימול, עקצוץ, כאב ואי נוחות, שנוטה להתגבר ללא טיפול מתאים. במקרים חמורים ישנה הקרנה של הכאב לכיוון האמה והכתף.

תסמונת התעלה הקרפלית – מהו הטיפול המתאים לכם?

יש להדגיש כי הסימפטומים של התסמונת מופיעים באופן הדרגתי, לכן חשוב להיות מודעים לסימנים הראשונים ולפנות מיד לכירורג שמתמחה בכף היד. מי שיזניח את המצב עלול להתקשות עם הזמן לאחוז בחפצים שונים, החל מקושי להחזיק בעט ועד לקושי להחזיק בספל קפה. האבחון כולל בדיקה מקיפה של כירורג שמתמחה בתחום והתאמת הטיפול לצרכי המטופל. לרוב מומלץ תחילה להקפיד על מנוחה ולהשתמש בסד ייעודי. כמו כן, ניתן ליטול תרופות נוגדות דלקת, להקפיד על טיפולי פיזיותרפיה ולהשתמש בזריקות קורטיזון. במקרים חמורים יותר, יהיה צורך בניתוח שנועד להפחית את הלחץ על העצב המדיאני.

אנו במרפאה של ד"ר עמית קדמי נשמח לספק לכם טיפול בהתאמה אישית במקרים של תסמונת התעלה הקרפלית. ד"ר קדמי הינו מומחה מוביל בתחום כירורגיה של היד. בזכות ניסיון עשיר של עשור שלם בתחום, לצד אלפי ניתוחים בשנה, נשמח לתרום לכם מהידע הרב שצברנו בניתוחי כף היד והמרפק. אנו מאמינים בניתוחים זעיר פולשניים על פני ניתוחים עם חשיפה רחבה, במטרה לזרז את תהליך ההחלמה ולאפשר לכם לחזור לשגרת החיים מוקדם ככל הניתן. למידע נוסף ולתיאום תור לייעוץ, צרו קשר!

 

חתך בכף היד / חתך ביד

רוצים להתייעץ איתי?

שיחה מהירה >>