שבר באצבע

כל אחד עלול לסבול ממצב של שבר באצבע, מאחר ומדובר על מפרקים עדינים, העלולים להישבר בקלות. השבר עלול להתרחש בעקבות נפילה, תאונה או בעקבות פעילות ספורטיבית. הדבר נפוץ במיוחד בקרב שחקני כדורסל, כדורעף וכדור יד, מאחר והצורך לתפוס את הכדור שנזרק לעיתים בעוצמה ובחדות, עלול לגרום לשבר באחת האצבעות.

אנו במרפאה של ד"ר עמית קדמי נשמח לספק לכם ייעוץ וטיפול מקצועי במקרים של שבר באצבע. ד"ר קדמי הינו מומחה כף יד, מיקרוכירורג ומנתח כף יד בכיר, המחזיק בוותק ושנים של ניסיון בתחום. מדובר על מנהל המרפאה ביחידת כף היד במרכז הרפואי רבין ומנתח בכיר בבית החולים אסותא בת"א. ההעדפה של ד"ר קדמי כוללת ביצוע של ניתוחים זעיר פולשניים, תוך כדי שימוש בציוד הטכנולוגי המתקדם והמשוכלל ביותר בתחום.

מה חשוב לדעת לגבי טיפול בשבר באצבע?

לא מעט ספורטאים סובלים משברים באצבעות, במיוחד כאשר מדובר על ענפי ספורט המצריכים שימוש באצבעות על בסיס קבוע. השברים הנפוצים ביותר בכף היד כוללים שברים בגלילי האצבעות ובעצמות המסרק, המצויות בשורש כף היד. שברים אלו יהיו נפוצים במיוחד אצל אנשים עד גיל 40, והאצבעות הנוטות להישבר יותר, כוללות את האגודל, האמה והאצבע השלישית. אצבעות אלו יהיו לרוב חשופות יותר בזמן פעילות ספורטיבית או מלאכת כפיים, לכן הסיכוי שלהן להישבר יהיה משמעותי יותר. נהוג לסווג את הטיפול בשבר באצבע לפי המיקום שלו, כאשר המיקום עלול להיות בקצה האצבע, בתוך המפרק או בגוף הגליל. שברי קצה נוצרים לרוב כתוצאה ממעיכה, למשל במקרים בהם הפטיש מכה על האצבע וגורם לשבירתה. שברים אלו כוללים לרוב שטפי דם מתחת לציפורן, לכן הם יהיו בולטים יותר. לעומת זאת, שברים תוך מפרקיים ושברי גליל עלולים להיגרם כתוצאה מחבלה סיבובית לאצבע, הנגרמות לרוב בפעילות ספורטיבית. שברים מסוג זה יאופיינו בנפיחות, כאב חד, כיחלון, הגבלת התנועה ועיוות הצורה של האצבע.

טיפול בשבר באצבע

חשוב לזכור כי במקרים של חבלה באצבעות, המלווה בכאב, נפיחות וכיחלון, יש לפנות באופן מידי לבדיקה רפואית. איחור באבחון עלול להוביל למוגבלות בתנועת האצבע וכאבים בזמן התפקוד של היד. כמו כן, יש לזכור כי שבר שלא אובחן בזמן, עלול להתחבר בצורה לא מדויקת ולגרום לעיוות קבוע של האצבע, דבר שיוביל לקושי בתפקוד התקין. כתוצאה מכך, יהיה צורך לעבור ניתוח לתיקון העיוות, מאחר וללא טיפול מתאים, הדבר עלול לגרום עם הזמן לשחיקת סחוס, כאב והגבלה משמעותית בתנועה. כמו כן, יש לזכור כי שברים באצבעות עלולים להוביל לזיהום, קרע בגידים או אי חיבור של הגידים המכופפים או המיישרים. לכן חשוב לפנות לרופא המתמחה בתחום, על מנת למנוע סיבוכים עתידיים.

אנו במרפאה של ד"ר עמית קדמי נשמח לספק לכם אבחון וטיפול מקיף במקרים של שבר באצבע. לקבלת פרטים נוספים ולתיאום תור, צרו קשר.

רוצים להתייעץ איתי?

שיחה מהירה >>