ארטרוסקופיה של שורש כף היד

ארטרוסקופיה של שורש כף היד

ארטרוסקופיה של שורש כף היד נועדה הן לאבחון מדויק והן לתיקון של בעיות שונות בשורש כף היד. מדובר על שיטה מוכרת ונפוצה, שמשמשת לביצוע של ניתוחים, ללא שום צורך לפתוח ולחשוף את המפרק באמצעות ביצוע חתך נרחב בעור. באמצעות התקדמות הטכנולוגיה ניתן היום לבצע ניתוחים פחות פולשניים, המאפשרים החלמה מהירה יותר ומאפשרים תוצאות יעילות במיוחד.

ארטרוסקופיה של שורש כף היד – כל היתרונות ששווה להכיר

קודם כל, חשוב להדגיש כי מדובר על כלי אבחני בעל משמעות נרחבת, מאחר והוא מספק דיוק מקסימלי, לעומת האופציות האחרות הקיימות היום בשוק. כמו כן, מדובר על כלי טיפולי, המאפשר לבצע ניתוחים מורכבים ומדויקים במיוחד, ללא שום צורך לפתוח את המפרק. מדובר על שיטה המאפשרת לראות בהגדלה את כל המבנים הפנימיים של המפרק, לצורך אבחון מדויק יותר של מצב החולה. כמו כן, מדובר על טכניקה בעלת רמת פולשניות מינימלית, המאפשרת החלמה מהירה יותר וחזרה יעילה יותר לשגרה. השיקום לאחר הליך הארטרוסקופיה יהיה תמיד מהיר יותר, מכל הליך כירורגי אחר. מעבר לכך, חשוב להדגיש כי מדובר על הליך הכולל פחות סיבוכים, תחלואה פחותה ותוצאות טובות יותר לאורך זמן. הטכניקה מאפשרת לבחון את יציבות הרצועות, בעזרת ביצוע של מניפולציות חיצוניות. כמו כן, ניתן לראות את הקרום העוטף את המפרק ואת מצב הסחוסים. בהתאם לממצאים ניתן לטפל בפתולוגיה בצורה מידית, או לתכנן הליך כירורגי לשלב מאוחר יותר.

נקודות חשובות שכדאי להכיר לגבי ארטרוסקופיה של שורש כף היד

נהוג לבצע ארטרוסקופיה אבחנתית של שורש כף היד במקרים של פגיעה ברצועות שורש היד, קרע ברצועה, פגיעה בקומפלקס המשולש, פגיעה בסחוס של שורש כף היד או כאב כרוני מסיבה לא ברורה. כמו כן, נהוג לבצע ארטרוסקופיה ניתוחית לצורך שחזור ותפירה של רצועות קרועות או פגומות, שחזור וקיבוע של שברים תוך מפרקיים או שברי עצם הסירה, שטיפה של מפרק מזוהם, כריתת גנגליון ועוד. מדובר ללא ספק על שיטה מומלצת ונפוצה, הכוללת סיבוכים מועטים ונדירים בלבד. הסיבוכים האפשריים כוללים זיהומים, פגיעה בגידים, שפשוף שטחי של העור ופגיעה עצבית חולפת. אך באמצעות נקיטת אמצעי זהירות, הסיבוכים מתרחשים לעיתים נדירות בלבד.

אנו במרפאה של ד"ר עמית קדמי נשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומידע נוסף לגבי הליך ארטרוסקופיה של שורש כף היד. ד"ר קדמי הינו מומחה בתחום כירורגיית כף היד והמרפק והוא משמש בתור מנהל המרפאה ביחידת כף היד במרכז הרפואי רבין. מדובר על רופא מוביל, בעל ניסיון עשיר ומגוון בביצוע ניתוחים מורכבים של כף היד והמרפק, המתמחה בניתוחים זעיר פולשניים, על פני ניתוחים עם חשיפה רחבה. אנו משתמשים בציוד ובמכשור הרפואי המתקדם והאיכותי ביותר, על מנת להבטיח לכם את התוצאות האפקטיביות ביותר. לתיאום תור לייעוץ ולקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

רוצים להתייעץ איתי?

תפריט נגישות